марта 2017 г.
понедельник

Тын юллары авырулары белән интегүчеләр өчен “Свияга“ ял-сәламәтләндерү үзәгендә 12 көнлек дәвалану курслары башланып китте.

Апаста 8 Март – Халыкара хатын-кызлар көне уңаеннан терлекче хатын-кызлар район үзәгенә бәйрәм тантанасына чакырылды.

Апас районы Морзалар авылында гомер итүче, тумышы белән Апас авылыннан булган Бибиҗиһан әби Төхвәтуллина 95 яшьлеген каршылады.

Ребята из поискового отряда "Наследники Победы" Кураловской школы Верхнеуслонского района работают по поиску своих земляков, жителей сел Куралова и Р. Бурнашево, пропавших без вести в годы Великой Отечественной войны.

10 марта в музее Верхнеуслонской школы прошла  встреча учащихся 4-5 классов с учителями - ветеранами педагогического труда.